Pozor! wiki.freemap.sk je archivovaná a už do nej nie je možné prispievať. Užitočné stránky budú premigrované na oficiálne wiki stránky slovenskej OpenStreetMap komunity.

SSJ komunikácia


From: Soňa Ortutayová [mailto:s..a@ssj.sk]
Sent: Friday, September 21, 2007 8:36 AM
To:

Subject: RE: Openstreetmap / Freemap Slovakia
Dobrý deň,
týmto Vám dávame súhlas na prevzatie základných informácií o sprístupnených jaskyniach na Slovensku z našej web-stránky ( vstupný poriadok, cenník, názvy jaskýň, informácie o nich) s odvolaním sa na www.ssj.sk. Netýka sa to však fotografií.
S pozdravom
Ortutayová


From: Ing. Ľubica Nudzíková [mailto:n...a@ssj.sk]
Sent: Thursday, September 20, 2007 12:45 PM
To: 'Soňa Ortutayová'
Subject: FW: Openstreetmap / Freemap Slovakia


Original Message
From: Jozef VINCE [mailto:
]
Sent: Thursday, September 20, 2007 11:54 AM
To: n...a@ssj.sk
Cc: c...s@ssj.sk
Subject: RE: Openstreetmap / Freemap Slovakia

Dobry den,
nakoľko sme nedostali ziadnu odozvu, predpokladam, ze ste tuto sravu nestoali alebo bola zachytena nejakým antispam filtrom. Mozete porsim potvrdit prijatie tejto spravy ?

Dakujem

s pozdravom

Ing. Jozef VINCE


From: Jozef VINCE [mailto:
]
Sent: Wednesday, August 22, 2007 11:51 AM
To: 'n...a@ssj.sk'
Cc: 'c...s@ssj.sk'
Subject: Openstreetmap / Freemap Slovakia
Dobry den,

volám sa Jozef Vince a zastupujem Slovenskú časť komunity medzinarodného projektu openstreetmap.org, ktorého cieľom je vytvoriť voľne dostupné dáta o pouličnej sieti a iných geofrafických dát celého sveta. Projekt mal v januari 2007 viac ako 4500 registrovaných používateľov/prispievateľov z celého sveta (http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Current_statistics ) (http://wiki.openstreetmap.org/index.php/History).

Chcel by som sa opýtat, či by bolo možné poskytnuť GPS súradnice vstupov, názvy jaskýň, prístupnosť verejnosti, prevádzkovu dobu a ďalšie relevatne informácie podľa vášho uváženia o slovenských jaskyniach, aby sme ich zapracovali do našej digitálnej voľne-dostupnej mapy. Ak sa tieto informácie nachádzajú na stránke www.ssj.sk, poprosíme o udelenie povolenia tieto údaje použiť (postačí vo forme e-mailu).

Na www.freemap.sk je ukážková beta verzia už existujúcich dát, ktoré osahujú skoro 9000 km ciest, viac ako 200 cerpacich staníc ale aj ďalšie informáce ako, predajne, posty, banky a bankomaty. Dáta sú aktualizované raz týzdenne na základe dát poskytnutých našimi prispievateľmi alebo organizáciami.

Napr. http://www.freemap.sk/?lat=48.661880220387204&lon=20.305180840277337&zoom=15&layers=BFTFFTT je jedna z dvoch jaskýň, ktoré sme už zadali na základe osobnej návštevy v jaskyni)

Stredno až dlhodobým cieľom portálu www.freemap.sk je poskytnúť naozaj širokú škálu informácii (čerpacie stanice, supermarkety, rozne body záujmu, možnosť vyhľadávania na úrovni ulíc, ďalej georeferencované obrázky z krás Slovenska... moznosť využitia je naozaj široká... v jednou vetou snaď...vytvoriť použivateľsky širokospektrálny portál, na ktorom by si každý našiel nieco čo ho zaujme alebo čo hľadá... samozrejme v kontexte "geografických informácií")

Za skorú odpoveď ďakujem.

S pozdravom
Ing. Jozef VINCE
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki