Pozor! wiki.freemap.sk je archivovaná a už do nej nie je možné prispievať. Užitočné stránky budú premigrované na oficiálne wiki stránky slovenskej OpenStreetMap komunity.

TagMatrix mini návod

...pre maperov

Pokiaľ neviete alebo si nepamätáte ako vybraný objekt zadať do mapy, pomôže Vám TagMatrix. Pomocou niekoľko otázok Vás presmeruje na stránku s príslušným tagom, ktorý je potrebné použiť. Každý tag má popis, aby ste mohli porovnať Váš objekt s popisom a overiť či na daný objekt je nájdený tag vhodný alebo nie. Môže byť pripojených aj niekoľko fotografií pre pomoc pri rozhodovaní.

Ak sa Vám niečo nepozdáva (rozumej máte pochybnosti o správnosti tagu, nenašli presne to čo ste hľadali) napíšte nám správu do groups.google.com/group/osm_sk/ nášho fóra.

Ak sa cítite trošku ako "spisovateľ", či "WikiEditor", prečítajte si nasledujúci návod ako TagMatrix vylešiť.

...pre autorov TagMatrix

Čo budete potrebovať?
  1. konto na www.freemap.sk
  2. napísať správu do groups.google.com/group/osm_sk/ nášho fóra, aby sme Vám dali oprávnenie editovať toto wiki.
  3. angličtinu na lúštenie OSM Map Features a ďalších podstránok
  4. hodí sa fotoaparát na odfotenie danej veci
  5. a na koniec chuť písať návod pre druhých

Celý koncept je rozdelený na na navigačné stránky - to sú tie, na ktorých sú otázky a/alebo ponuky s možnosťami, a stránky s tagmi, ktoré sú cieľom navigačných stránok a obsahujú popis, fotografiu, diskusiu k tagu.

Navigačné stránky

Názov stránky tvorí TagMatrix a nejaké ďalšie jedno alebo viac slovné WikiWord wiki slovo, ktoré približné vyjadruje podstatu navigačnej stránky.
Táto pomenovacia konvencia nie je povinná, mala by však pomôcť s organizáciou stránok.
Samozrejmosťou je na koniec stránky pridať kategóriu
----
[[CategoryTagMatrix]]


Stránky s tagmi

Názov stránky tvorí Tag a nejaké ďalšie jedno alebo viac slovné WikiWord wiki slovo, ktoré tvori kombinaciu značky a kľúča, ktorý sa popisuje na stránke.

Tieto stránky sú tie, kam chceme mapera dosť, keď sa zaujíma o tagy pre nejaký objekt. Mali by obsahovať popis tagu, jeho najbežnejšie použitie ale aj zmienku o tým menej bežných.

Ideálne je pripojiť fotografiu, pridať a vysvetliť ďalšie tagy ktoré sa používajú súčasne s daným tagom. Je vhodné pripomenúť aj tie, ktoré sú alternatívou a tomuto tagu.

Samozrejmosťou je na koniec stránky pridať kategórie
----
[[CategoryTagMatrix]] [[CategoryMapFeatures]]
CategoryTagMatrix
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki