Revision [4402]

This is an old revision of freemapSKtopo made by kayle on 2012-11-12 11:47:00.

 

freemapSKtopo

Je turistická/cyklo mapa z dát projektu OpenStreetMap určená pre zariadenia garmin.

Inštalácia

Prvá možnosť je za pomoci MapSource/BaseCamp.
  1. Stiahnite si zo stránky http://download.freemap.sk/garmin mapu freemapSKtopo.exe (obsahuje windows inštalátor pre MapSource/BaseCamp)
  2. Spustite inštalátor, opýta sa Vás kam mapu uložiť a aký štýl mapy si želáte použiť. Máte na výber turistický a cyklo. Sú viac menej rovnaké, len pri turistickom sú výraznejšie turistické značky a pri cyklo zas cyklistické značky.
  3. Pripojte zariadenie k PC a spustite MapSource
  4. Vyberte si freemapSKtopo mapu, oddiaľte ju aby ste videli celé Slovensko
  5. Vyberte "nástroj mapy" a vyklikajte si ktoré oblasti chcete mať v zariadení (toto sa môže opakovať viac krát a pre rôzne mapy, stačí len zvoliť inú mapu a vyklikať na nej oblasti). Naľavo by ste mali vidieť (záložka Mapy) ako pribúdajú vybrané oblasti.
  6. Kliknite na "Odoslať do zariadenia"
  7. HOTOVO

Druhá možnosť je použiť gmapsupp.img súbor. Tento obsahuje iba turistický vzhľad.
  1. Stiahnite si zo stránky http://download.freemap.sk/garmin mapu freemapSKtopo.gmapsupp.zip
  2. Rozbaľte zip súbor. (Obsahuje gmapsupp.img a informacia.txt)
  3. Súbor gmapsupp.img stačí nakopírovať na zariadenia (priečinok garmin) alebo na pamäťovú kartu. Ak už máte taký súbor a obsahuje inú mapu budete si musieť pôvodnú mapu zazálohovať v počítači. Niektoré novšie zariadenia zvládnu viac img súborov. Stačí gmapsupp.img premenovať napr. na freemap.img.

Zmena štýlu

Pri windows inštalátore je na výber turistický alebo cyklo vzhľad. Zmeniť sa to momentálne dá iba pri inštalácií. Ak ste ale zdatnejší v práci s počítačom, stačí ísť do priečinka c:\garmin\maps\freemapSKtopo\ (ak ste menili inštalačnú cestu, zmeňte si ju podľa potreby) a skopírujte

Upozornenie na záver

Mapa je pripravená neoficiálnymi nástrojmi, ktoré nie sú firmou Garmin podporované.
Tu uvedený postup je bez záruky a aj keď budete postupovať presne nezaručujeme, že sa s Vaším zariadením nič nestane. Ak sa predsa len stane ponechajte si všetky kúsky čo Vám ostanú.
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki