Pozor! wiki.freemap.sk je archivovaná a už do nej nie je možné prispievať. Užitočné stránky budú premigrované na oficiálne wiki stránky slovenskej OpenStreetMap komunity.

Micro Mapping Party - 26.7.2008


Agenda


Kto príde

vítaný je každý, kto má GPS s možnosťou vytvorenia logu, zápisníkom a pisátkom - ani jedna vec však nie je podmienkou


Čo si priniesť

  1. bike a veci potrebne na prežitie (vodu, slnečné okuliare, pár korún na jedlo a kofolu)
  2. mobil
  3. GPS
  4. zápisník a pisátko
  5. mapu pre orientáciu v oblasti
  6. fotoaparát (optional)
  7. záznamník (optional)
  8. chuť mapovať alebo iba tak si zajazdiť na bike-u

Event Log

Nick.n17 - najazdil asi 170 km na bike-u z domu do Sládkovičova, do Jelky a domov, cestou zmapoval niekoľko dedín.

O 10-tej sme za zišli na namestí v strede Sládkovičova a po úvodných koordinačných debatkách sme sa rozbehli zmapovať Sladkovičovo. O 11-tej sme sa opať zišli. Zistili sme, že didoa nejako nestihol zmapovať svoju oblasť, neskor sa zistilo, ze sa vela rozprava so svojim zaznamníkom (robil audio mapping).

Nasledovalo ďalšie kole mapovania, ktorého sa zúčastili iba didoa a dzejdzej (radyo sa staral o svoj žalúdok, Nick.n17 opravoval defekt, ktorý sebou priniesol).
Potom sme sa okolo 13-stej presunili do Veľkých Úľan.

Tam sme sa opat rozdelili a pobehali ulice. Na jednej príjazdovej ceste k domom (taká krátka highway:service) sa nás jeden pán opýtal na čosi, čo znelo ako "máte povolenie jazdiť na ulici s bicyklom"? Chystala sa búrka presne podľa predpovede SHMÚ, no našťastie sa nekonala - aspoň nie nad našimi hlavami. Nick.n17 nedopatrením vymazal/neuložil svoj track log, tak sme si dali opať krátky silne chaotický výjazd po severnej polovici Úľan.

15-sta hodina - presun do Jelky. Južná časť iba par ulíc, no "severná polovica" ... veľa spletitých uličiek takých ako by som to... proste "bez systému". Počiatočný pokus o systematické mapovanie sa zvrhol na chaotickú jazdu. Práve kvoli tomu chaosu, trvala Jelka asi nadlhšie. Ked sme sa asi o 16:45 zhodli, na tom, že pre Jelku sme spravili čo sme mohli a vládali, tešili sme sa na jedlo na brehu Malého Dunaja pri Némethovom kolovom vodnom mlyne. Ďalší postup bol v nedohľadne. Väčšinu "počítačových domasedov" bolelo už tu i tam. Tak sme sa odobrali domov, Nick.n17 ešte čakala cesta domov, na návrh, že ho odvezeme auto reagoval odmietavo. Takže Zlaté Klasy... sorry... nabudúce...

< MicroMappingParty

CategoryMappingParty
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki