Pozor! wiki.freemap.sk je archivovaná a už do nej nie je možné prispievať. Užitočné stránky budú premigrované na oficiálne wiki stránky slovenskej OpenStreetMap komunity.

Školská je najbežnejší názov ulice na SlovenskuJe nový školský rok a preto sme v rámci projektu www.oma.sk pripravili prehľad ulíc a námestí spojených so školstvom. Zaujímavým faktom je, že školská ulica je najbežnejšia ulica na Slovensku. Vysoko prevyšuje aj také generické názvy ako Hlavná alebo Nová. Na http://ulice.oma.sk si môže pozrieť prehľad názvov ulíc na Slovensku.

Z "rezortu školstva" aj ulice ako univerzitná, učiteľská či vysokoškolákov. Z osobností má Jan Amos Komenský 108 ulíc a námestí (http://epsilon.sk/osobnosti/jan-amos-komensky.html), čím sa radí na piate miesto osobností s podľa počtu pomenovaných ulíc.

http://epsilon.sk/skolstvo.html

--
O www.oma.sk:
OMA je sesterský projekt portálu www.freemap.sk. Freemap, ako slovenská časť projektu Openstreetmap, má za cieľ vytvoriť slobodnú wiki mapu sveta. Okrem online mapy spolu s plánovačom trás ponúka aj mapy do mobilných telefónov.

Cieľom OMA je popísať jednotlivé turistické a cyklistické trasy Slovenska a prepojiť ich s jednotlivými regiónmi Slovenska. Momentálne obsahuje a popisuje 1608 turistických trás, 492 cyklotrás, všetky kraje a okresy a 3706 obcí a častí obcí. Vzhľadom na otvorený prístup k svojim užívateľom, trasy pribúdajú prakticky denne.
--
TlacoveSpravy
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki